Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Język:

EN

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.

Aktualna strona Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest pod adresem:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

                                                

Aktualności-Edukacja

Konkurs dla gimnazjów „Ochrona klimatu w mojej okolicy”

01-04-2016, 14:15

Konkurs "Ochrona klimatu w mojej okolicy" jest jednym z działań w ramach projektu edukacyjnego pn. "Polityka klilmatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? KLIMAPOLKA", realizowanego przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Grupą EkoTur. Celem projektu jest aktywizacja społeczeństwa dla gospodarki niskoemisyjnej.

Na czym dokładnie polega zadanie? W ramach konkursu należy w niedalekiej okolicy szkoły, miejsca zamieszkania zlokalizować przykład działań na rzecz ochrony klimatu. Może ono dotyczyć oszczędzania i poprawy efektywności użytkowania energii lub wykorzystania odnawialnych źródeł – np. siły wiatru, słońca, wody. Przygotowujemy atrakcyjną dokumentację wybranego dobrego przykładu i rejestrujemy ją na portalu chronmyklimat.pl .

Forma oddania pracy? Przede wszystkim ciekawa, oryginalna, zabawna, atrakcyjna, pomysłowa – jednym słowem – wyróżniająca się. Mogą być zdjęcia, fotoreportaże, grafiki, filmiki, albumy, plakaty, eseje, opowiadania, wiersze. Jedyny warunek – prace będą składane poprzez portal internetowy, więc w ostatecznej wersji muszą być w pliku elektronicznym.

Kto może wziąć udział w konkursie? Do udziału w konkursie zapraszamy kilkuosobowe zespoły uczniów publicznych szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielem-opiekunem z województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i lubelskiego.

Organizator przewidział atrakcyjne nagrody zarówno dla członków zwycięskiego zespołu, jak i szkoły, z której pochodzi.

Zgłoszenia chęci udziału w konkursie można przesyłać do organizatora konkursu - Fundacji Intytut na rzecz Ekorozwoju, do 15 kwietnia 2016 r., a prace konkursowe – do 4 maja.

Szczegółowy regulamin i harmonogram konkursu dostępny na stronie projektu.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

 

 

.

Na skróty

Środki
krajowe
 

Środki
unijne

Środki
norweskie
i EOG

Państwowe
Jednostki
Budżetowe

Pomoc
publiczna

Zobacz również