Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Język:

EN

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.

Aktualna strona Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest pod adresem:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

                                                

Aktualności-Edukacja

Inicjatywy Centrum Rozwoju Lokalnego nagrodzone w konkursie EkoAktywni 2016

Autor: aw
09-06-2016, 10:28

Centrum Rozwoju Lokalnego zostało nagrodzone przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w sobotę, 4 czerwca,  w Ośrodku Harcerskim w Chorzowie.

Nasze Stowarzyszenie przystąpiło do tegorocznej edycji konkursu „EkoAktywni’2016” ogłoszonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkurs skierowany był do organizacji pozarządowych z województwa śląskiego  prowadzących działalność proekologiczną o charakterze lokalnym i regionalnym. Ocenie podlegały działania prowadzone w 2015 roku. Nagrodzonych zostało 13 podmiotów, w tym również Centrum Rozwoju Lokalnego.

Nasza organizacja została doceniona za realizację ekologicznych inicjatywy w ramach projektu „Eco – lokalnie”, który został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Wzmocnienie działań społeczności lokalnych dla zrównoważonego rozwoju. Dzięki realizacji przedsięwzięć projektu „Eco – lokalnie” utworzono m.in. szlak turystyczny Rajce w Przewodziszowicach, strefę aktywności turystycznej w Lelowie oraz 7 ogrodów obsadzonych rodzimymi gatunkami roślin, drzew i krzewów. Choć zrealizowane inicjatywy dotyczyły różnych obszarów wsparcia, ich wspólną cechą było lokalne działanie – zaangażowanie mieszkańców w realizację zadań na rzecz swojej „małej ojczyzny”. Docenione zostały również inne działania podejmowane przez CRL propagujące sport i zdrowy styl życia wśród najmłodszych – prowadzenie zajęć Zumby i Ju-Jitsu dla dzieci czy wydawanie wartościowych publikacji edukacyjnych w postaci kolorowanek czy gier.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

.

Na skróty

Środki
krajowe
 

Środki
unijne

Środki
norweskie
i EOG

Państwowe
Jednostki
Budżetowe

Pomoc
publiczna

Zobacz również