Aktualności-Edukacja
Liga Polnej Bioróżnorodności
"Liga Polnej Bioróżnorodności" to program aktywnej edukacji ekologicznej, oparty na budowie trwałych inicjatyw lokalnych na obszarach rolniczych. Skierowany jest do mieszkańców gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Bezpośrednimi odbiorcami kampanii są rodziny rolnicze, sołectwa, uczniowie szkół rolniczych i innych, przedstawiciele samorządów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich.
W ramach projektu opracowano wydawnictwa:
- Poradnik I „Zakładanie remiz oraz zadrzewień i zakrzewień śródpolnych"
- Poradnik II „Ochrona, znaczenie i pielęgnacja naturalnych użytków przyrodniczych w krajobrazie rolniczym”
- Poradnik III „Jak chronić owady zapylające?”
- Pakiet 4 tablic edukacyjnych: „Owady zapylające”, „Charakterystyczna flora ekosystemów rolniczych”, „Charakterystyczna fauna ekosystemów rolniczych”, „Ptaki polskich pól”
- Przewodnik terenowy do rozpoznawania charakterystycznych gatunków fauny i flory, występujących na obszarach rolniczych „Znam i chronię – przyroda pól i łąk”
Publikacje zostaną rozesłane do 177 gmin wiejskich i wiejsko-miejskich z terenu objętego projektem. Wydawnictwa w wersji elektronicznej dostępne są na stronie internetowej projektu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich treścią.
Projekt „Liga Polnej Bioróżnorodności” realizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedsięwzięcie objęte jest patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.
.
Na skróty
Środki
krajowe
Środki
unijne
Środki
norweskie
i EOG
Państwowe
Jednostki
Budżetowe
Pomoc
publiczna