Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Język:

EN

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.

Aktualna strona Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest pod adresem:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

                                                

Aktualności-Edukacja

Bądź jak oni - zadbaj o klimat

19-08-2016, 16:03

Czy wiesz, że ...

... w Karczewie na Mazowszu przeprwoadzono kompleksową termomoderniację budynków uzytecznosci publicznej - zamontowano nowoczesne zdalne systemy monitoringu i zarządzania energią, systemy sterowania temperaturą, zmodernizowano oświetlenie w budynkach, wymieniono źródła ciepła i ocieplono budynki. Dzięki temu znacznie spadła emisja dwutlenku węgla - gazu cieplarnianego. Jak twierdzi Międzynarodowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC). - to „ludzka” czyli antropogeniczna emisja gazów cieplarnianych wzmacnia efekt cieplarniany, przejawiający się globalnym ociepleniem, a w konsekwencji niebezpiecznymi dla ludzi skutkami zmian klimatycznych.

Czy wiesz, że...

... Pierwszą europejską gminą, która już w 2008 roku "przestawiła się na myślenie bezodpadowe", była włoska gmina Capannori. Zaczątkiemrewolucyjnych zmian w Capannori stał się opór społeczny wobec planowanej spalarni odpadów. Skoro zablokowano już budowę zakładu, trzeba było znaleźć skuteczną alternatywę. Zdecydowano, że najlepszym sposobem radzenia sobie z odpadami będzie po prostu... zaprzestanie ich wytwarzania. Capannori przyjęło więc jako pierwsza gmina w Europie strategię Zero Waste, która ma doprowadzić do tego, że w 2020 r. odpady nie będą już wcale trafiać na składowisko. 

Czy wiesz, że...

... też możesz przyczynić się do ograniczenia szkodliwych emisji do atmosfery? Chociażby poprzez...ograniczenie mięsa w swojej diecie.

Czy jestes przedsiębiorcą, rolnikiem, konsumentem, uczniem - już dziś możesz ZADBAĆ O KLIMAT!

Obejrzyj WIRTUALNĄ WYSTAWĘ,

zainspiruj się i działaj już od dzisiaj!

.

Na skróty

Środki
krajowe
 

Środki
unijne

Środki
norweskie
i EOG

Państwowe
Jednostki
Budżetowe

Pomoc
publiczna

Zobacz również