Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Język:

EN

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.

Aktualna strona Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest pod adresem:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

                                                

Aktualności-Edukacja

Akcja ROWER POMAGA w Dębicy i Skawinie

Autor: aw
11-08-2016, 11:59

Akcja okazała się dużym sukcesem uczestnicy przejechaliprawie 900 tysięcy kilometrów, a w akcji wzięło udział ponad 20 tysięcy osób.

Podczas akcji odbywa się widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami układa się z 50 zostanie przekazany dzieciom. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne.

Organizator zaprasza wszystkich rowerzystów, gdyż każdy w tym dniu otrzyma  odblaskową, rowerową nalepkę. Wystarczy, że wpisze swoje kilometry na stronie rowerpomaga.pl

Tradycyjnie akcja łączy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Za każde 20000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

Dzięki Waszemu niewielkiemu wsparciu akcji ROWER POMAGA wspólnie możemy sprawić im wielką radość. Wystarczy wpisywać przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl

Arka szuka wolontariuszy i partnerów akcji, a także kolejnych sponsorów na rowery dla dzieci.

Tytułowy ROWER POMAGA łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny.

 

Kampania „Zadbaj o klimat” dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partnerami merytorycznymi kampanii są: Koalicja Klimatyczna, Fundacja Aeris Futuro.

 

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel.  609 267 020, w.owczarz@fundacjaarka.pl

.

Na skróty

Środki
krajowe
 

Środki
unijne

Środki
norweskie
i EOG

Państwowe
Jednostki
Budżetowe

Pomoc
publiczna

Zobacz również