Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Język:

EN

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.

Aktualna strona Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest pod adresem:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

                                                

Aktualności-Edukacja

„Tańczący z naturą” znów na przyrodniczym szlaku

09-09-2016, 11:13
No to co, ruszamy. Ty pierwsza - Nie, może ty… No to co, ruszamy. Ty pierwsza - Nie, może ty… No to co, ruszamy. Ty pierwsza - Nie, może ty…
W obliczu kamer nie da się dłużej zwlekać... W obliczu kamer nie da się dłużej zwlekać... W obliczu kamer nie da się dłużej zwlekać...
Podczas pierwszych chwil w odmętach dobrze jest mieć kogoś bliskiego. Podczas pierwszych chwil w odmętach dobrze jest mieć kogoś bliskiego. Podczas pierwszych chwil w odmętach dobrze jest mieć kogoś bliskiego.
Może kiedyś wylądują o, tam!... Może kiedyś wylądują o, tam!... Może kiedyś wylądują o, tam!...
... czyli na wyspie fok szarych - jedynej takiej ostoi tych ssaków w pobliżu naszego wybrzeża Bałtyku, w ujściu Wisły. ... czyli na wyspie fok szarych - jedynej takiej ostoi tych ssaków w pobliżu naszego wybrzeża Bałtyku, w ujściu Wisły. ... czyli na wyspie fok szarych - jedynej takiej ostoi tych ssaków w pobliżu naszego wybrzeża Bałtyku, w ujściu Wisły.

„Tańczący z naturą” znów na przyrodniczym szlaku. Właśnie rozpoczynają drugą serię swoich przygód. Tańczą z pogodą ducha i bez wywrotek, za to są przewrotni. Legendarni fotografowie przyrody, bracia Tomasz i Grzegorz Kłosowscy, zabierają widzów na wyprawy w najodleglejsze zakątki Polski, gdzie toczą się batalie o ochronę rzadkich przedstawicieli świata zwierząt i roślin. Poszukują w przyrodzie polskiej tego, co jeszcze dzikie i nieskażone, rozbudzają wyobraźnię, poruszają serca, pobudzają do refleksji, by ocalić jej piękno.

W premierowym odcinku drugiej serii pt. „Ich pierwszy rejs” przekonamy się, że egzamin dojrzałości nie tylko dla ludzi jest stresem. Nie mniejszym okazuje się dla młodych mieszkanek helskiego fokarium, które, wychowane w warunkach zbliżonych do naturalnych, teraz muszą ruszyć w morze – swoje prawdziwe środowisko. Nie bardzo jeszcze wiedzą, czym jest wzburzona wodna przestrzeń obok plaży, uciekają przed falą, nie umieją rozstać się ze stałym lądem, którego skrawki zawsze miały dotąd obok siebie. Aż wreszcie wypływają w swój życiowy rejs.  „Tańczący z naturą” śledzą ich poczynania wespół z ich opiekunami i badaczami ze Stacji Morskiej IO UG oraz wolontariuszami Błękitnego Patrolu WWF Polska. Głównym zagrożeniem dla fok szarych jest brak spokoju w miejscach, które zamieszkują. Intensywny rozwój turystyki i związana z tym ekspansja człowieka na obszary nadmorskie powoduje wypieranie fok z ich tradycyjnych siedlisk i uniemożliwia powrót na historyczne miejsca rozrodu.

Emisje premierowe, w soboty, godz. 15.30 |poniedziałki, godz. 00.10 | środy, godz. 15.25 w TVP Polonia

Seria jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Więcej na www.tanczacyznatura.tvp.pl       www.facebook.com/tanczacyznatura

.

Na skróty

Środki
krajowe
 

Środki
unijne

Środki
norweskie
i EOG

Państwowe
Jednostki
Budżetowe

Pomoc
publiczna

Zobacz również