Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Język:

EN

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.

Aktualna strona Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest pod adresem:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

                                                

Wydawnictwa i pomoce dydaktyczne

1.  "Ilustrowana encyklopedia. Ekologia"

Wydawnictwo Europa Sp. z o.o. z Wrocławia zrealizowało z udziałem środków NFOŚiGW projekt edukacyjny pn. "Bezpłatne rozpowszechnianie publikacji ekologicznej". Celem głównym przedsięwzięcia jest wydanie oraz dystrybucja wydawnictwa "Ilustrowana encyklopedia.  Ekologia". Obecnie publikacja została dostarczona do wszystkich szkół gimnazjalnych oraz do wybranych ośrodków i placówek dydaktycznych. Ponadto publikacja ta jest dostępna na stronie internetowej w wersji pdf (www.konkurs-ekologiczny.pl/) oraz jako aplikacja pobierana przez telefon komórkowy. Encyklopedia stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną dla nauczycieli i uczniów, a także stanowi cenne źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych problematyką ekologii i ochrony środowiska. Zachęcamy do dołączenia tego wydawnictwa do swojej biblioteczki.

 

2. Mapa magnetyczna "Parki narodowe i inne formy ochrony przyrody w Polsce"

Departament Edukacji Ekologicznej z przyjemnością informuje, że Spółka Jawna E-MM Magdalena de Large, Maciej Gąsiorowski zrealizowała z udziałem środków NFOŚiGW projekt edukacyjny pn. Parki Narodowe i inne formy ochrony przyrody w Polsce. Celem tego przedsięwzięcia była produkcja zestawów pomocy dydaktycznych, służących podniesieniu poziomu wiedzy przyrodniczej, geograficznej oraz świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych. Zestawy zostały rozesłane do szkół z całego kraju. Na ów zestaw złożyły się mapa magnetyczna, przedstawiająca Polskę w skali 1:760 000, płyty CD zawierające wskazówki metodyczne, przykładowe scenariusze lekcji oraz opisy pomocy dydaktycznych (zgodnie z załączonymi zdjęciami).

Mapa wraz z podręcznikiem oraz tabliczkami magnetycznymi, przedstawiającymi formy ochrony przyrody oraz gatunki ojczystej fauny i flory, jest zupełnie nowym pomysłem na uatrakcyjnienie lekcji. Możliwość komponowania i uzupełniania mapy tabliczkami otwiera nowe pomysły na prowadzenie lekcji, co powoduje większe zaangażowanie uczniów w treść zajęć i pełniejszy efekt dydaktyczny. Mapa, oprócz wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych, może być wykorzystywana przy wykonywaniu prezentacji czy ekspozycji.

Przedsięwzięcie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez nauczycieli.
 

.

Na skróty

Środki
krajowe
 

Środki
unijne

Środki
norweskie
i EOG

Państwowe
Jednostki
Budżetowe

Pomoc
publiczna

Zobacz również