Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Język:

EN

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.

Aktualna strona Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest pod adresem:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

                                                

Aktualności

Wnioski do EUCEF można składać jeszcze tylko do 2 października

03-09-2020, 16:47

Przypominamy, że do zamknięcia naboru wniosków w ramach Europejskiego Instrumentu Miejskiego (ang. European City Facility - EUCF), pozostał zaledwie miesiąc – termin upływa do 2 października br.

Celem EUCEF jest pomoc samorządom lokalnym w opracowywaniu koncepcji inwestycyjnych przyczyniających się do realizacji działań określonych w lokalnych planach działań na rzecz klimatu i energii (PGN, SEAP, SECAP i inne), a także mobilizacja inwestycji w obszarze zrównoważonej energii w europejskich miastach i gminach. W ramach EUCF można ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości do 60 000 EUR oraz pomoc ekspercką podczas prac nad wybraną koncepcją, obejmujących takie działania jak przygotowanie studiów wykonalności, analizy rynkowe, analizy interesariuszy, analizy prawne, ekonomiczne i finansowe, analizy ryzyka, działania koordynacyjne i organizacyjne.

Materiały w j. polskim: prezentacja oraz nagranie z czerwcowego webinarium dot. składania wniosków znajdą Państwo  tutaj.

Pod adresem http://www.pnec.org.pl/en/eucf udostępnione zostały również inne materiały pomocne w przygotowaniu wniosku do pierwszego naboru m.in. szablon koncepcji inwestycyjnej po polsku w wersji edytowalnej czy zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Formularz aplikacyjny jest dostępny online na stronie internetowej EUCF, w zakładce „Online Application”.

Więcej informacji o naborze tutaj.

Gorąco zachęcamy samorządy do składania wniosków.

 

.

Na skróty

Środki
krajowe
 

Środki
unijne

Środki
norweskie
i EOG

Państwowe
Jednostki
Budżetowe

Pomoc
publiczna

Zobacz również