Ustawienia

Odstępy w tekście:

Czcionka:

Język:

EN

UWAGA! Oglądasz stronę archiwalną.

Aktualna strona Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest pod adresem:

https://www.gov.pl/web/nfosigw/

                                                

Aktualności

Modernizacja oświetlenia publicznego - przykłady współpracy: Polska i Słowacja

Autor: /krn/

25 lutego br. w godz. 10.00 - 11.00 zapraszamy do udziału w webinarium Porozumienia Burmistrzów.

Jeśli władzom gminy zależy  na zmniejszeniu zużycia energii oraz szkodliwych emisji na swoim terenie, to powinny zwrócić większą uwagę na oświetlenie publiczne. Jego modernizacja jest obecnie łatwiejsza dzięki współpracy regionalnej, odpowiedniej pomocy technicznej i wsparciu funduszy unijnych.

Chcielibyśmy zaprezentować polskie i słowackie doświadczenia w zakresie współpracy regionalnej. Na tym przykładzie wyraźnie widać pozytywne efekty, jakie ze sobą niesie - znaczącą redukcję emisji zanieczyszczeń (ponad 80% energii elektrycznej w Polsce wytwarzana jest w oparciu o węgiel) oraz wspierającą rolę funduszy europejskich (Intelligent Energy Europe, program EBI ELENA).

Przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), pełniącego rolę Krajowego Koordynatora Porozumienia Burmistrzów w Polsce, opowie o efektach programu "System zielonych inwestycji (GIS - Green Investment Scheme). SOWA - Energooszczędne oświetlenie uliczne".

Studium przypadku z Pomorza, związane z projektem unijnym „Oświetlenie uliczne EPC”, będzie okazją do zaprezentowania problemów i potencjalnych rozwiązań na przyszłość.

Oświetlenie publiczne jako jeden z elementów projektu EBI ELENA w Regionie Presov (Koordynator Porozumienia Burmistrzów na Słowacji) to temat prezentacji pokazującej pozytywny wpływ współpracy regionalnej.

     

    Agenda webinarium:

- Program SOWA  - Energooszczędne oświetlenie uliczne) - Leszek Katkowski NFOŚiGW & Bogdan Slek, przedstawiciel firmy oświetleniowej, Polska

- Przebudowa oświetlenia ulicznego na Pomorzu - Katarzyna Grecka, Bałtycka Agencja Poszanowania Energii (BAPE), Polska

- Modernizacja oświetlenia ulicznego w projekcie Presov / Projekt EIB Elena na Słowacji - Karel Hirman z Urzędu Wojewódzkiego w Presov, Słowacja
 

    Rejestracja

    Organizator: Biuro Porozumienia Burmistrzów
    http://www.eumayors.eu

    Informacja w jęz. angielskim

    Dane kontaktowe: Tamas Solymosi
    tamas.solymosi@eumayors.eu

 

.

Na skróty

Środki
krajowe
 

Środki
unijne

Środki
norweskie
i EOG

Państwowe
Jednostki
Budżetowe

Pomoc
publiczna

Zobacz również